Wycieczka do Muzeum Ognia

27 kwi 2022, 18:59

Muzeum Ognia w Żorach mieści się w ciekawym architektonicznie budynku, który samym swoim kształtem i kolorem przypomina buchający ogień.

Przed zwiedzaniem ekspozycji muzeum odbyła się projekcja filmu edukacyjnego o tematyce ognia. Uczniowie wzięli udział także w warsztacie wykonania świeczki z węzy pszczelej, łączącym elementy zabawy i edukacji.

Wystawa w muzeum umożliwia zwiedzającym samodzielne zapoznanie się z eksponatami, aby każdy mógł wziąć czynny udział w procesie przyswajania wiedzy. Wizyta w Muzeum Ognia jest alternatywą dla tradycyjnego sposobu nauczania, stanowi praktyczne uzupełnienie lekcji historii, kultury, fizyki czy chemii. Ścieżka zwiedzania prowadzi przez pięć stref tematycznych: Okiełznanie Żywiołu, Przez Antyk i Wieki Średnie, Pali Się!, Obszar Duchowości, Mędrca Szkiełko i Oko.

Uczniowie odwiedzili również rynek starego miasta w Żorach, opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczyni klasy
p. Emilia Antończyk, pani Wiesława Dziendziel oraz szkolny pedagog, p. Jadwiga Kulas.

Emilia Antończyk