Z Erasmusem doskonalimy swoje umiejętności

17 maj 2019, 22:43

W ramach Programu Erasmus+ panie Emilia Antończyk, Elżbieta Janusz oraz Małgorzata Lach uczestniczą w kursie języka angielskiego w St. Julians, zorganizowanym przez szkołę językową Sprachcaffe. Uczestnicząc w codziennych zajęciach nauczycielki doskonalą umiejętność prawidłowego formułowania wypowiedzi ustnych w języku angielskim, rozwijają umiejętność rozumienia ze słuchu oraz doskonalą kompetencje komunikacyjne, umożliwiające porozumiewanie się w języku angielskim w życiu prywatnym i zawodowym.

Pani Maria Pietranik uczestniczy w kursie CLIL, czyli zintegrowanym kształceniu przedmiotowo – językowym, stanowiącym ważny trend w programach nauczania. Pani Maria Pietranik uczy się jak integrować nauczanie języka angielskiego z nauczaniem innego przedmiotu (np. Wiedzy o społeczeństwie) przy wsparciu narzędzi ICT, czyli aplikacji internetowych, które ułatwiają wykorzystanie różnych kanałów sensorycznych uczniów.

Kursy realizowane w ramach projektu to również doskonała okazja do nawiązywania międzynarodowych kontaktów z innymi uczestnikami, rozwijania dynamizmu działania, kreatywności oraz wzmocnienie świadomości nieustannego doskonalenia swoich kompetencji zawodowych.

Realizacja zadań pozwala też doskonalić umiejętności pracy w zespole międzynarodowym. Uczestnikami szkolenia są bowiem osoby z całego świata: Japonii, Korei Południowej, Tajlandii, Brazylii, Kolumbii, Francji, Niemiec, Belgii, Włoch, Hiszpanii, Czech, Węgier, Szwajcarii czy też Holandii.

erasmus.png

Publikacje zostały zrealizowane przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.

Publikacje odzwierciedlają jedynie stanowisko jej autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za ich zawartość merytoryczną.

PUBLIKACJA BEZPŁATNA