Z wizytą w firmie Sachs Trans

1 kwi 2019, 18:32

Celem wycieczki było między innymi zapoznanie się z funkcjonowaniem firmy z branży TSL. Uczestnicy wycieczki poznali historię i przedmiot działalności firmy Sachs Trans International. Mieli również możliwość bezpośredniego podglądnięcia w jaki sposób organizuje się spedycję z podziałem na kraje, regiony czy rodzaje zleceń spedycyjnych (całopojazdowe lub drobnicowe). Mogli również sprawdzić swoją wiedzę z zakresu transportu międzynarodowego, którą zdobyli w szkole. Podczas konkursów przygotowanych przez pracowników firmy zmierzyli się z realnymi problemami, przed którym stoi spedytor podczas organizowania procesu transportowego takimi jak np. przepisy z zakresu czasu pracy kierowców. Znajomość tych przepisów okazała się dla naszych uczniów przysłowiową „bułką z masłem”. Uczniowie oglądali środki transportu, z różnego typu naczepami. Mogli również sami wejść do określonego typu naczepy, zapoznać się z jej wymiarami i sposobami zabezpieczania ładunku. Warto dodać, za co bardzo dziękujemy, że firma Sachs Trans sfinansowała uczestnikom wycieczki połowę kosztów transportu. Dodatkowo, każdy uczestnik otrzymał drobne upominki.