Złapaliśmy finansowego BAKCYLA

24 lut 2021, 22:27

Zajęcia online prowadzone były przez praktyków, pracowników sektora bankowego – panią Martę Ostafińską oraz pana Marcina Strońskiego. Uczniowie uczestniczyli w dwóch lekcjach online: „Moje finanse - myślę przedsiębiorczo” oraz „Mądre inwestowanie”.

Czym różni się kredyt od pożyczki? Co oznacza Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO)? Inwestować w akcje czy w obligacje? Czy warto różnicować/dywersyfikować swój portfel akcji, aby uzyskać większe dochody?

Na te pytania uczniowie klasy II a TP, II a TG oraz III a T mogli usłyszeć odpowiedź. Co więcej, niejednokrotnie podczas trwania zajęć sami dzielili się swoją wiedzą.

Projekt edukacyjny BAKCYL jest filarem programu realizowanego w ramach pozaformalnej edukacji finansowej „Bankowcy dla Edukacji”. Jest również świetną okazją do uatrakcyjnienia lekcji w czasie pandemii i wykorzystania spotkań online z ekspertami ds. finansów.

Z pewnością „złapaliśmy BAKCYLA” i już wkrótce zorganizowane zostaną kolejne zajęcia,
wprowadzające młodzież w ciekawy świat finansów.

Małgorzata Lach