Aktualności Galeria Redakcja Kontakt

Liceum Ogólnokształcące – 3 letnie

Będąc uczniem naszego Liceum Ogólnokształcącego, masz prawo wyboru nauczanego języka obcego zgodnie z Twoimi zainteresowaniami i dotychczasowymi umiejętnościami !

•  klasa o rozszerzeniu: biologia, język polski (klasa pożarnictwa i ratownictwa medycznego) NOWOŚĆ !

Jeśli interesują Cię służby mundurowe, jesteś zdyscyplinowany i chętnie doskonalisz swą sprawność fizyczną, jeżeli chcesz rozwinąć dodatkowe umiejętności a zarazem jesteś otwarty na potrzeby drugiego człowieka i środowiska, zostań uczniem klasy pożarniczej i ratownictwa medycznego.

Oferujemy Ci:

• stałą współpracę z KM PSP i OSP w Jastrzębiu Zdroju,

• poszerzone treści kształcenia z zakresu przedmiotu przysposobienie obronne,

• lekcje poglądowe w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach,

• zajęcia praktyczne raz w miesiącu w jednostce PSP w Jastrzębiu Zdroju pod opieką instruktorów,

• zajęcia w Medycznej Szkole Policealnej Województwa Śląskiego,

• wycieczki programowe do jednostek PSP OSP i obozy szkoleniowe,

• zajęcia sportowe, przygotowujące uczniów do testów sprawnościowych, pomoc w przygotowaniu się do egzaminów wstępnych do szkół pożarniczych.