Obraz1.jpg

Czym właściwie jest masaż?

Masaż to rodzaj terapii wykorzystujący bodźce mechaniczne przy użyciu rąk masażysty lub przeznaczonych do tego urządzeń. W praktyce masaż polega na wykonywaniu określonych, rytmicznych ruchów. Ważne jest tutaj odpowiednie tempo oraz siła z jaką jest wykonywany. Może mieć on charakter leczniczy, relaksacyjny bądź przygotowywać mięśnie do wysiłku fizycznego. Istnieje wiele rodzajów masażu. Na zajęciach z podstaw masażu uczniowie uczą się podstawowych technik masażu klasycznego / głaskanie, rozcieranie itd./ , poznają elementy anatomii człowieka oraz korekcji wad postawy.

Zajęcia odbywają się w szkolnym pomieszczeniu zaadaptowanym specjalnie do prowadzenia tych zajęć.

Jakie korzyści daje masaż?

Relaksuje i redukuje stres

Częste poddawanie się sytuacjom stresowym oddziałuje nie tylko na psychikę, ale też na stan mięśni. Zestresowane ciało jest spięte i obolałe. Masaż pomoże Ci się zrelaksować, rozluźni napięte mięśnie oraz wpłynie pozytywnie na Twoją psychikę. Dzieje się tak dlatego, że podczas masażu pobudzane zostają hormony odpowiadające za dobry nastrój.

Daje ulgę napiętym mięśniom

Nadmierne napięcie mięśni może być wywołane, jak już wspominałam, stresem, ale także nieprawidłowymi nawykami ruchowymi (np. długie siedzenie w nieodpowiedniej pozycji), pracą wymagającą jednostajnych czynności, angażujących wciąż te same grupy mięśniowe, czy regularnymi treningami. Odpowiednio wykonany masaż powoduje lepsze zaopatrzenie mięśni w tlen i substancje odżywcze. Ulegają one rozluźnieniu, stają się bardziej elastyczne i jędrne. Zdolność do pracy takiego mięśnia wzrasta nawet 5 krotnie! Po masażu poprawia się również ruchomość stawów. Jest to spowodowane lepszym odżywieniem ścięgien i więzadeł, które stają się elastyczniejsze i bardziej wytrzymałe. Masaż pomoże również uporać się z dolegliwościami kręgosłupa, czy stawów, jeśli są one spowodowane brakiem równowagi mięśniowej w organizmie.

Poprawia stan i wygląd skóry

Masaż powoduje rozszerzenie podskórnych naczyń krwionośnych, dzięki czemu zapewnia jej lepsze dotlenienie i odżywienie. Tak zaopatrzona skóra staje się gładsza, jędrniejsza i elastyczniejsza. Z tego powodu masaż jest świetnym narzędziem w walce z cellulitem. Oczywiście w połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami. Podczas masażu z powierzchni skóry usunięty zostaje martwy naskórek, a ujścia gruczołów potowych i łojowych zostają otwarte.

Usprawnia działanie układu krążenia, limfatycznego oraz oddechowego

Podczas masażu szybko można odczuć, że ciało ulega rozgrzaniu. Spowodowane jest to szybszym krążeniem krwi, wywołanym odpowiednimi ruchami masażysty. Tak usprawnione krążenie powoduje, że serce zaczyna wolniej bić, a oddech się uspokaja. Regularny masaż może pomóc także w przypadku obrzęków kończyn, ponieważ pobudza do działania również układ limfatyczny.

Wpływa na poczucie własnej wartości

Wybranie się na masaż jest wyrazem dbania o siebie i swoje ciało. Szacunku do niego.Kiedy pozwolisz komuś zająć się sobą w 100%, a sobie samej na odpuszczenie i odpoczynek, Twoje poczucie własnej wartości rośnie. Zaczynasz czuć się atrakcyjniejsza i pewniejsza siebie.

Mam nadzieję, że teraz widzisz już jak wiele korzyści może przynieść masaż. Jeśli nigdy nie korzystałaś z takich zabiegów, początek nowego roku może być świetnym momentem na to, aby poświęcić odrobinę czasu samej sobie. Może stanie się to Twoim comiesięcznym rytuałem?