W ramach projektu „Pasja.Mobilość.Praktyka.”
25 nauczycieli realizuje zagraniczne kursy i szkolenia.

jezyki_obce.jpg

Nauczyciele podniosą swoje kompetencje językowe podczas 2-tygodnowych kursów na Malcie, w Irlandii i na Łotwie. Program szkolenia obejmuje: struktury gramatyczne adekwatne do poziomu zaawansowania umożliwiające komunikację w środowisku obcojęzycznym, ćwiczenie rozumienia języka mówionego, ćwiczenie umiejętności płynnego wykorzystania struktur leksykalnych i gramatycznych w sytuacjach codziennych, rozwijanie umiejętności mówienia, dyskutowania, pisania tekstów.

hiszanski.jpg

Nauczyciele skorzystają z kursu nauki języka hiszpańskiego połączonego z gotowaniem - nauka języka przez zadanie (TBL). Program szkolenia przewiduje codzienną naukę języka hiszpańskiego w tradycyjnej formie i sesję gotowania w parach międzynarodowych z wykorzystaniem komunikacji w języku hiszpańskim. Zadania kulinarne zapewniają skuteczną komunikację i możliwość przyswajania języka poprzez rzeczywiste jego użycie.

Nauczyciele podniosą swoje kompetencje w zakresie ICT na kursach we Włoszech i na Malcie. Zaplanowana jest praca na osobnych stanowiskach komputerowych. Zróżnicowane programy szkoleniowe podniosą potencjał nauczycieli, zapewnią wymianę doświadczeń. Wspólne moduły to:

• formy działań e-edukacyjnych,
  • wykorzystanie aplikacji i platform internetowych w procesie edukacyjnym (prezentacja materiału lekcyjnego)
  • monitorowanie pracy uczniów,
  • praktyczne wykorzystanie social media w pracy z uczniem.

komputery.jpg

Nauczyciele odbędą również kursy metodyczne w Irlandii, na Malcie i w Niemczech. Tematyka obejmuje metodykę dostosowaną do pracy w szkołach ponadpodstawowych. Wspólne moduły kursów to:

• zajęcia warsztatowe, symulacyjne i grupowe w zdobywaniu zdolności metodyczno-dydaktycznych: wizualizacja lekcji języka obcego, wykorzystanie metody problemowej w nauczaniu, gramatyce i strukturach poprzez metody aktywizujące,
  • projektowanie lekcji z wykorzystaniem poznanych metod pracy.
Obrazy autorstwa rawpixel.com na Freepik

Koordynatorzy projektu:

Aleksandra Cichoń

Małgorzata Lach

Maria Pietranik

Ochrona danych osobowych w programach Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności

Beneficjent dostarcza uczestnikom odpowiednie oświadczenie o ochronie prywatności dotyczące przetwarzania ich danych osobowych przed wpisaniem tych danych do elektronicznego systemu zarządzania mobilnością w ramach programu Erasmus+/EKS.”

Oświadczenie, o którym mowa, to Informacja dotycząca prywatności w programach Erasmus+iEKS, opracowana przez Komisję Europejską i znajdująca się na stronie:

Informacja ta wyjaśnia, w jakich celach i w jaki sposób są przetwarzane dane osobowe uczestników projektów, przedstawicieli organizacji beneficjenta, przedstawicieli organizacji wnioskujących i wszystkich innych osób, których dane są przetwarzane w ramach programu Erasmus+.

Relacje uczestników projektu