Spotkanie podsumowujące staże zagraniczne w Dwójce

13 cze 2017, 16:15

Podczas spotkania "Dzielimy się doświadczeniem" przedstawione zostały założenia i cele projektu oraz korzyści, jakie przynosi uczniom udział w stażach zagranicznych. Nie zabrakło również przypomnienia wycieczek przedmiotowych i kulturowych do Lipska oraz Drezna, jakie zorganizowane zostały w czasie pobytu stażystów w Niemczech. Ważną częścią spotkania było przedstawienie rezultatów projektu przez samych uczestników. Efekty stażowe zaprezentowali uczniowie wszystkich grup zawodowych biorących udział w zagranicznych praktykach.

Kolejną częścią spotkania było wręczenie stażystom przez dyrektor szkoły panią Halinę Hrynczyszyn "Certyfikatów potwierdzających udział w projekcie" oraz "Zaświadczeń potwierdzających udział w kursie przygotowawczym". To kolejne dokumenty, jakie zdobyli stażyści, które wzbogacą ich portfolio i wzmocnią szanse na rynku pracy w przyszłości.

Na zakończenie odbyła się premiera filmu nagranego podczas pobytu uczniów i koordynatorów na stażu w niemieckim mieście Chemnitz. Film pokazywał zarówno pracę wszystkich stażystów, zrealizowany program kulturowy, jak również sposób spędzenia czasu wolnego po pracy.

W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele Zespołu Szkół Nr 2, osoby zaangażowane w realizację projektu oraz społeczność uczniowska. Na uroczystość zaproszeni zostali pracodawcy oraz władze miasta. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pani Ilony Fila - współwłaściciela Kancelarii Prawa Podatkowego FACTOR, koordynatora projektów unijnych.

Po oficjalnej części spotkania wszyscy stażyści oraz goście zaproszeni zostali na poczęstunek przygotowany przez uczestników projektu z klas gastronomicznych, na którym nie zabrakło wypieków kuchni niemieckiej.

Publikacja została zrealizowana przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko jej autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną.

Koordynatorzy projektu

Małgorzata Holona