Aktualności Galeria Redakcja Kontakt

Kontakt

W dniu 29 października 2006 roku 36-osobowa grupa wraz z opiekunami wyjechała na staż do Lipska i Parchim. 24-osobowa grupa mieszana (ekonomiści i gastronomowie) wyjechała na staż do Lispka wraz z dwoma opiekunami – Martyną Kanią i Arkadiuszem Janeczko, z kolei do Parchim udała się 12-osobowa grupa mieszana pod opieką Wiesławy Dziendziel.

Podczas pobytu na stażu uczniowie wypełniali dzienniczki praktyk oraz składali na bieżąco sprawozdania elektroniczne. Dzięki temu mieliśmy możliwość utrzymywania kontaktu z naszymi uczniami oraz poznawania ich bieżących reakcji i wrażeń z pobytu.

Uczniowie zdobywali nowe doświadczenia i umiejętności. W ramach realizowanego projektu uczniowie doskonalili swoje umiejętności obsługi programów komputerowych. Praca w nowym miejscu, w nieznanym dotąd otoczeniu wymagała od uczniów nie tylko dobrego przygotowania zawodowego, ale również pokonywania barier językowych.

W dni wolne od pracy uczniowie mieli możliwość bliższego poznania regionów, w których odbywały się staże, zwiedzili między innymi: Drezno, Berlin, Weimar, Wismar, Hamburg, Schwerin.

Projekt jest w całości finansowany z funduszy Unii Europejskiej za pośrednictwem Krajowej Agencji Programu Leonardo da Vinci. Już wkrótce ze swej szansy będą mogli skorzystać następni uczniowie naszej szkoły.

Lista uczniów, którzy wyjechali na staż do Lipska i Parchim

Warto zapoznać się z niektórymi relacjami uczniów ze stażu

Zdjęcia w Galerii

Powrót do strony z informacjami o Programie Leonardo da Vinci