Dnia 19 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół nr 6 w Tychach odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o logistyce  ,,ABC LOGISTYKI’’. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali krzyżówkę i test jednokrotnego wyboru, natomiast w drugim należało rozwiązać zadanie o charakterze logistycznym.

Dorian Marosik z klasy III b T zakwalifikował się do drugiej części konkursu. Z kolei III miejsce w całym konkursie zajął uczeń Maciej Adamski z klasy III b T.

Nasi uczniowie brali również udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Logistycznej organizowanym przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Konkurs jest przedsięwzięciem skierowanym do uczniów szkół średnich oraz policealnych z terenu naszego kraju, którzy kształcą się w specjalnościach: technik logistyk i technik spedytor. Uczestnicy w przeciągu 60 minut rozwiązali test jednokrotnego wyboru, który składał się z 25 pytań zamkniętych i 5 otwartych.

Szymon Radziszewski (klasa III b T) zajął w konkursie VI miejsce, Dorian Marosik (klasa III b T) VIII miejsce a Rafał Orzechowski (klasa III b T) uplasował się na XII miejscu.

16 kwietnia 2012 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy z Rachunkowości SUPERBUCHALTER, który odbył się w Zespole Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach. Konkurs objęty jest patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach, Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej. Konkurs miał charakter drużynowy. Zadaniem uczestników było rozwiązanie krzyżówki z hasłem na czas, udzielenie odpowiedzi na pytania oraz rozwiązanie zadań z rachunkowości finansowej.

Miło nam poinformować, że drużyna (uczniowie z klasy IV a T) w składzie: Sylwia Dziadźko, Agnieszka Tekla oraz Kamil Kuchciak zajęła IV miejsce.