Dokumenty księgowe

Powrót do Zakładki ekonomicznej

Rok szkolny 2010/2011

Uczennice Aleksandra Walczuk (z klasy IV b T), Marcelina Wójcik (z klasy IV a T) oraz Magdalena Urbanek (z klasy II a T) zakwalifikowały się do II etapu III Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. celem konkursu jest między innymi budzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych oraz upowszechnianie zasad korzystania z prawa podatkowego. Nie bez znaczenia jest również popularyzacja samego zawodu doradcy podatkowego.

Uczennicom gratulujemy i trzymamy kciuki w II etapie konkursu odbędzie się 15 marca 2011 roku o godzinie 1100

w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

***********************************************************************************************************

Magdalena Urbanek z klasy II a T oraz Tomasz Marszałek z klasy IV b T - jako jedyni uczniowie ze wszystkich szkół jastrzębskich - zakwalifikowali się do zawodów okręgowych Olimpiady Przedsiębiorczości. Celem olimpiady jest między innymi doskonalenie u młodych ludzi umiejętności analizy zjawisk zachodzących w gospodarce, lepsze przygotowanie do wyzwań współczesnego świata oraz tworzenie pozytywnego klimatu wokół działalności biznesowej.

Za reprezentantów naszego miasta w zawodach okręgowych trzymamy kciuki i życzymy sukcesów !

6 listopada w Zespole Szkół nr 2 w Tychach odbyły się II Mistrzostwa Polski w pisaniu na komputerze zorganizowane przez  Stowarzyszenie INTERINFO POLSKA.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV b T: Anna Uryszek, Sebastian Wilde i Piotr Wyszyński. Zadaniem uczestników mistrzostw było przepisanie 2 różnych tekstów, każdy w czasie 10 minut. Podstawowym kryterium oceny pracy była liczba uderzeń pomniejszona o 50 uderzeń za każdy błąd, przy nieprzekroczonym procencie błędów (0,5%).

Po części konkursowej wszyscy uczestnicy mieli okazję zobaczyć pokaz 7-krotnej mistrzyni świata w pisaniu na komputerze – Czeszki Heleny Matouškovej. Jest ona w stanie napisać nawet 935 znaków na minutę. Zawody uświetnił również swoją obecnością Jaroslav Zaviačič - wicemistrz świata z roku 1965, który jako pierwszy na świecie przekroczył próg 600 uderzeń na minutę, autor metody nauki szybkiego pisania na komputerze nazwaną od jego nazwiska metodą ZAV.

Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze zaprezentowali się podczas II Mistrzostw Polski w pisaniu na komputerze. Piotr Wyszyński zdobył w zawodach IV miejsce.

Gratulujemy !!!

W roku szkolnym 2010/2011 zostanie przeprowadzona XXIV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie bieżącej edycji to „Człowiek w świecie pieniądza”. Honorowy patronat nad XXIV Olimpiadą Wiedzy Ekonomicznej objął prezes

Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Marek Belka.

Więcej na stronie internetowej

www.pte.pl

kliknij i dowiedz się więcej

Ruszyła Olimpiada Przedsiębiorczości