Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Magazynier-logistyk

Zawód poszukiwany na rynku pracy!


Kształcąc się w zawodzie magazynier-logistyk zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu:

  • sprawdzania jakości i ilości towaru przyjmowanego i wydawanego z magazynu
  • rozmieszczenia towaru w pomieszczeniach magazynowych
  • zabezpieczenia towaru przed kradzieżą, zalaniem, pożarem, zepsuciem, zniszczeniem, szkodnikami
  • zasad sporządzania dokumentacji obrotu magazynowego


Magazynier-logistyk będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

  • przyjmowania i wydawania towarów z magazynu
  • przechowywania towarów
  • ponoszenia odpowiedzialności za towar zgromadzony w magazynie
  • prowadzenia dokumentacji magazynowej

Wybierając ten zawód masz możliwość uzyskać kwalifikacje zawodowe w zakresie:

  •  Obsługi magazynów

barometr_zawodow.png

Do pobrania:

BHP w magazynie

ROK SZKOLNY 2023/2024

Konkurs "Młodzi Logistycy"

Od listopada 2023r. trwa 4-ta edycja szkolnego konkursu "Młodzi Logistycy" . Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas trzecich technikum i szkoły branżowej i potrwa do maja 2024r. . Co miesiąc uczniowie rozwiązują na platformie Teams zadania konkursowe z zakresu I kwalifkacji: SPL.01 "Obsługa magazynów". Celem konkursu jest nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim sprawdzenie się przed egzaminem, który czeka na uczniów w czerwcu 2024r. Kolejny etap odbędzie się 25 stycznia o godzi. 17.00.

Zapraszamy wszystkich do udziału

Alicja Brzózka, Anna Bieniek


ROK SZKOLNY 2022/2023

Konkurs "Młodzi Logistycy"

W maju zakończył się szkolny konkurs "Młodzi Logistycy", który trwał od listopada 2022r. Konkurs ten organizowany był już po raz trzeci i dotyczył uczniów klas trzecich technikum i szkoły branżowej. Celem konkursu było nie tylko sprawdzenie wiedzy logistycznej uczestników, ale także przygotowanie ich do egzaminu zawodowego w kwalifikacji SPL.01. 

W konkursie wzięło udział 15 uczestników, a zwycięzcą została Paulina Rothegel z klasy 3bT.


Rok szkolny 2021/2022

Wycieczka przedmiotowa do firmy CAPEK sp. zo.o. w Skrzyszowie

13 czerwca 2022r. odbyła się wycieczka przedmiotowa do Fabryki drzwi stalowych Capek Sp. z o.o. zlokalizowanej w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Skrzyszowie. Wycieczka była zorganizowana przez działające w naszej szkole Stowarzyszeniem „Z Korfanym w przyszłość”. Wyjazd był zorganizowany w ramach projektu „Pewnym krokiem ku przyszłości” – kampania edukacyjna planowania kariery zawodowej finansowanej przez Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój. Uczestnikami byli uczniowie klas trzecich szkoły branżowej kształcącej w zawodzie magazynier-logistyk oraz  technikum logistycznego.

Działania: „Automatyzacja i kastomizacja procesów produkcyjnych w praktyce” mogliśmy zaobserwować na przykładzie nowoczesnej firmy Capek sp. z.o.o. w Skrzyszowie. Główną gałęzią działalności Firmy jest wysokojakościowa produkcja drzwi i ościeżnic z materiałów stalowych. Uczniowie mogli zwiedzić hale produkcyjne o powierzchni 15 tys.m2, gdzie odbywa się przyjęcie materiałów do produkcji, proces produkcyjny w pełni zautomatyzowany oraz profesjonalna obsługa klientów z wykorzystaniem nowoczesnych systemów zarządzania obsługi klientów. Od 2004r. następuje systematyczny rozwój firmy w oparciu o koncepcję zarządzania LEAN MANAGEMENT. Zwiedzanie rozpoczęło się od spotkania z panem Sławomirem Kopcem, wiceprezesem zarządu, który przybliżył nam historię i działalność sp. z o.o. Capek. Następnie mogliśmy zapoznać się z funkcjonowaniem magazynu i działu produkcji. Na zakończenie odbyło się podsumowanie naszego spotkania, mogliśmy zadawać interesujące nas pytania, a także przedstawiono nam sposób rekrutacji pracowników oraz system zatrudnienia i wynagradzania pracowników. Wszyscy uczestnicy otrzymali zestaw gadżetów firmowych. 


WYNIKI LIGI MŁODYCH LOGISTYKÓW

Zakończył się wieloetapowy konkurs „Młodzi Logistycy”, który trwał od listopada do maja. W sumie odbyło się 7 konkursów do których przystąpiło 18 uczniów klas: technikum logistycznego oraz szkoły branżowej w zawodzie magazynier-logistyk. Konkurs odbywał się na platformie teams i wymagał od uczestników rozwiązywania testów i zadań.

I miejsce zajął Dominik Pietroszek z klasy 3a BSP,

II miejsce Kacper Wojciechowski w klasy 3a BSG

III Maciej Groszyk z 3bTP.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Zwycięzcy otrzymaja nagrody, a wszyscy uczestnicy wyjadą na wizytę studyjną do firmy „Capek".

Od września zapraszamy do udziału w III edycji naszego konkursu.


NAJWAŻNIEJSZE TARGI BRANŻY LOGISTYCZNEJ I TRANSPORTOWEJ w Polsce – MODERNLOG 2022;

31.05.-03.-6.2022; Poznań

Więcej na https://modernlog.pl/pl/Liga Młodych Logistyków

W czwartek 31 marca 2022r. o godz. 16 na platformie X odbędzie się kolejny etap konkursu przeznaczonego dla uczniów klas trzecich technikum logistycznego oraz klas trzecich szkoły branżowej. Jesteśmy już po półmetku konkursu ( za nami  4 etapy). Zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnego uczestnictwa w konkursie.


W Polsce najtrudniej o pracownika logistyki

Pracownicy obszaru logistyki otwierają polski jak i światowy ranking stanowisk, które najtrudniej jest obsadzić nowymi zasobami. Największe wyzwania dotyczą zatrudnienia magazyniera, operatora wózka oraz inżyniera. Co więcej, niedobór wykwalifikowanych kadr jest wskazywany jako jedno z kluczowych wyzwań w prowadzeniu biznesu w obszarze logistyki w Polsce. Skala niedoboru kandydatów w logistyce jest nawet większa niż w przypadku specjalistów z branży IT. A nadchodzące wydarzenia takie jak Black Friday czy Boże Narodzenie, które są kluczowe dla e-commerce i logistyki jeszcze mocniej pogłębiają ten trend. Jak szacują eksperci Manpower stopień rywalizacji o kadry pomiędzy pracodawcami, którą obserwują na rynku jest obecnie na rekordowym poziomie.

Więcej na stronie:

http://biuroprasowe.manpowergroup.pl/164149-w-pols...


VI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej (VI OOSL)

Adresatami olimpiady są uczniowie liceów ogólnokształcących, techników, branżowej szkoły I stopnia, branżowej szkoły II stopnia, w szczególności uczniowie kształcący się w zawodach technik logistyk, technik spedytor, technik eksploatacji portów i terminali, magazynier-logistyk, a także uczniowie nie kształcący się w wymienionych zawodach, lecz wykazujący zainteresowanie, wiedzę i uzdolnienia wykraczające poza program właściwej dla siebie szkoły, pokrywające się z wymaganiami olimpiady.

Zawody I stopnia (szkolne) odbędą się w 19 listopada 2021 r.

Harmonogram Olimpiady, regulamin oraz wszelkie informacje znajdują siępod adresem internetowym: http://ekonom.ug.edu.pl/web/osl/Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych Eurocash

8 listopada 2021r. uczniowie klas 3 szkoły branżowej w zawodzie magazynier-logistyk wzięli udział on-line w II Festiwalu Umiejętności Zawodowych Eurocash.

Celem Wirtualnego Festiwalu Umiejętności Zawodowych jest zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy w obszarze szeroko rozumianej logistyki, w zawodach takich jak m.in. magazynier. Ważnym elementem każdej edycji Festiwalu jest także przekazanie wiedzy uczniom (w  ramach doradztwa zawodowego) jak planować swoją ścieżkę zawodową, jak odnaleźć się na rynku pracy oraz jak rozwijać kompetencje osobiste i zawodowe.


Do pobrania:

https://learningapps.org/watch?v=pawgmmhx322

Krzyżówka - odpowiedzialność pracowników