Aktualne projekty realizowane w szkole

Projekty eTwinning

W Zespole Szkół Nr 2 z sukcesem realizowane są projekty w ramach Programu eTwinning. Przy wykorzystaniu bezpłatnych narzędzi internetowych i technologii komunikacyjno-informacyjnych, tworzymy interesujące inicjatywy z udziałem naszych uczniów i zagranicznych partnerów.

"Ekonomiczny challenge z Korfantym"

Głównym celem projektu jest nabycie przez uczniów umiejętności zaplanowania i przedstawienia pomysłu na własną firmę. W projekcie biorą udział uczniowie klas ósmych jastrzębskich szkół podstawowych, którzy w drodze konkursu przygotują biznesplany w postaci prezentacji multimedialnych. Projekt obejmuje również warsztaty przeprowadzone przez młodzież Zespołu Szkół Nr 2.

Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP

Projekt realizowany jest z Akademią WSB i Narodowym Bankiem Polskim. Jego formuła obejmuje cykl warsztatów, spotkanie z przedstawicielem Narodowego Banku Polskiego oraz uczniowski konkurs dotyczący tematyki transakcji bezgotówkowych.

Kursy i praktyki zawodowe dla uczniów

W Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego prowadzona jest rekrutacja do projektu pt. „Wsparcie dla szkolnictwa zawodowego w jastrzębskich szkołach”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem i do pobrania Formularza zgłoszeniowego. Wypełnione dokumenty można składać w Sekretariacie Szkoły.

ZDALNA SZKOŁA W JASTRZĘBIU-ZDROJU oraz ZDALNA SZKOŁA+

Miasto Jastrzębie-Zdrój realizuje projekty dofinansowane z Funduszy Europejskich ZDALNA SZKOŁA W JASTRZĘBIU-ZDROJU oraz ZDALNA SZKOŁA+.

„Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”

Rozpoczęła się realizacja projektu „Kunszt nowoczesnego nauczyciela gwarancją sukcesu uczniów.”, dzięki któremu 16 nauczycieli ZS Nr 2 wyjedzie na szkolenia zagraniczne.

Profesjonalne pracownie 3 w Jastrzębiu-Zdroju

Miasto Jastrzębie-Zdrój otrzymało dofinansowanie do projektu pn. „Profesjonalne pracownie 3 w Jastrzębiu-Zdroju” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, działanie 12.2 Infrastruktura kształcenia zawodowego.

Szkoła Odkrywców Talentów

Miło nam poinformować, że Zespól Szkół nr 2 uzyskał w roku szkolnym 2018/2019 tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów". Przyznał go Ośrodek Rozwoju Edukacji z Warszawy doceniając pracę nauczycieli i uczniów w zakresie identyfikowania, promowania oraz rozwijania uzdolnień uczniów.

Program promujący zdrowie

W roku szkolnym 2013/14 przystąpiliśmy do realizacji Programu promującego zdrowie, jednocześnie ubiegając się o uzyskanie certyfikatu przynależności do Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.