Program promujący zdrowie

Zespół Szkół Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju otrzymał Certyfikat Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, przyznany na okres
1 listopada 2014r. – 31 października 2017r. Certyfikat został nadany przez Regionalny Ośrodek Metodyczno – Edukacyjny Metis w Katowicach. Ubieganie się o certyfikat obejmowało 2 lata, podczas których szkoła przygotowywała się do wdrożenia Programu promującego zdrowie, a także zaczęła go realizować pod okiem koordynatorów.

Na kolejne lata zaplanowane są następujące akcje, będące zarówno kontynuacją działań pracowników szkoły, jak również obejmujące nowe pomysły, takie jak: promowanie wiedzy o żywności i żywieniu, wzrost aktywności fizycznej, walka ze stresem, profilaktyka chorób, walka z uzależnieniami.

Dokumenty do pobrania:

Zobacz program