CZY LECI Z NAMI PILOT

5 cze 2024, 12:46

W ramach wyjazdu uczniowie uczestniczyli w zwiedzaniu lotniska oraz brali udział w licznych wykładach prowadzonych przez gości Politechniki. Była to wyjątkowa okazja do poszerzenia wiedzy na temat funkcjonowania transportu lotniczego oraz zapoznania się z praktycznymi aspektami pracy na lotnisku.

Podczas wizyty mogliśmy z bliska przyjrzeć się procesom odprawy celnej i bagażowej, co dostarczyło cennych informacji na temat procedur i organizacji pracy w tych obszarach. Największą atrakcją dla uczniów była możliwość wejścia do specjalistycznych pojazdów używanych na lotnisku – samochodów straży pożarnej oraz samochodów obsługi naziemnej. Ta część wizyty wzbudziła największe emocje i zainteresowanie wśród uczestników.

Dziękujemy Politechnice Śląskiej za zaproszenie oraz zaangażowanie w organizację tego wyjątkowego wydarzenia. Wyjazd na Lotnisko Katowice-Pyrzowice z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci jako cenne doświadczenie edukacyjne i inspiracja do dalszej nauki i pracy w branży lotniczej.

B.. Omylakowska