EuroWeek - Szkoła liderów

28 maj 2024, 21:59

W drodze na EuroWeek zwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku. W godzinach popołudniowych dotarliśmy do malowniczej miejscowości Międzygórze, gdzie zostaliśmy miło przywitani przez wolontariuszy i Dyrektora Fundacji EuroWeek Adama Jaśnikowskiego.

Idea EuroWeek - Szkoła Liderów opiera się na współpracy młodych ludzi różnych narodowości. Jest to szczególny obóz edukacyjny pozwalający młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Kierowany jest do najzdolniejszej i najaktywniejszej młodzieży, rozwija cenione w chwili obecnej umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w szkole. Wolontariusze prowadzący zajęcia pochodzili z Peru, Indii, Gruzji, Zimbabwe, Ghany oraz Egiptu.

Kolejne dni wypełnione były intensywną pracą z językiem angielskim. Uczniowie brali udział w warsztatach językowych, prezentacjach tematycznych, przedstawieniach, dyskusjach, projektach, grach symulacyjnych, a wisienką na torcie była DEBATA OXFORDZKA. W przerwie między zajęciami odwiedziliśmy Polanicę-Zdrój - urocze miasteczko uzdrowiskowe.

Zajęcia spotkały się z bardzo dobrym odbiorem ze strony naszych uczniów, którzy już pytają o kolejny EuroWeek.

Małgorzata Chodura