Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Aktualność

I Mistrzostwa Szkoły w Debacie Oksfordzkiej

16 kwi 2024, 20:18

Debata stała na bardzo wysokim poziomie, a wszyscy uczestnicy wykazali się odwagą podczas wystąpień publicznych i świetną argumentacją. Sensacyjnym zwycięzcą została drużyna „Omikron”, w skład której weszli uczniowie klas pierwszych technikum z panią wicedyrektor Sylwią Banasiak-Żarską. Drużyna w ćwierćfinale pokonała drużynę klas maturalnych „Filaretów”, w półfinale drużynę klasy 3a LO „Filodżersów”, a w finale drużynę klas czwartych technikum „Atomówki”. 

Poziom debaty był bardzo wyrównany, co podkreślało jury, w skład którego weszli nauczyciele i uczniowie, a o zwycięstwach poszczególnych zespołów decydowała różnica zaledwie kilku punktów. Finałową debatę osobiście wysłuchała pani prezydent Anna Hetman. 

Nagrody wręczyli pani dyrektor Ewa Mentel oraz pani prezydent Anna Hetman. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia była Fabryka Sztuki Myślenia. Członkowie FSM i zaproszeni uczestnicy, wcielili się w rolę marszałków i sekretarzy debaty, tworzyli jury, przygotowali regulamin oraz byli autorami debatowych tez. 

Impreza spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem oraz pozytywnym odbiorem całego środowiska szkolnego i zostanie wpisana na stałe do kalendarza imprez szkolnych.

Agata Tucka-Marek

Zdjęcia:

Natalia Kiełkowska

Oliwia Danek