Harmonogram poprawkowych egzaminów maturalnych

18 lip 2024, 14:54

Absolwenci, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych w części ustnej i pisemnej oraz jednego dodatkowego (wyjątek – uczniowie technikum, którzy skorzystali z prawa nieprzystąpienia do egzaminu z przedmiotu dodatkowego), a nie zdali tylko jednego egzaminu z przedmiotu obowiązkowego w części ustnej lub pisemnej na poziomie podstawowym, mają prawo przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym:

• część pisemna — 20 sierpnia 2024 r. (wtorek, godz. 9:00)
  • część ustna — 21 sierpnia 2024 r. (zgodnie z harmonogramem, który zostanie podany po 16 lipca)

Warunkiem przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym jest złożenie do dyrektora szkoły oświadczenia o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym (załącznik 7), najpóźniej do 16 lipca br. (t.j. w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników).

Egzamin w terminie poprawkowym nie podlega dodatkowej opłacie.

Harmonogram poprawkowych egzaminów maturalnych