Kopalnia Złota i Pałac w Mosznej

27 maj 2024, 11:55

Nasza wycieczka rozpoczęła się od wizyty w historycznej kopalni złota w Złotym Stoku. Przewodnik, który prowadził naszą grupę, okazał się prawdziwym pasjonatem swojego zawodu. Z niezwykłym entuzjazmem i wiedzą wprowadził nas w tajemnice górnictwa, opowiadając o historii kopalni, metodach wydobycia złota oraz licznych legendach związanych z tym miejscem. Zwiedzanie było nie tylko pouczające, ale również bardzo angażujące, dzięki czemu wszyscy uczestnicy byli pod ogromnym wrażeniem.

Po zakończeniu zwiedzania kopalni, udaliśmy się do Mosznej, gdzie czekała na nas kolejna atrakcja - zwiedzanie zamku. Moszna słynie z imponującego zamku z 99 wieżami oraz pięknych wnętrz pałacu. Przewodnik przedstawił nam historię zamku i jego dawnych mieszkańców, a uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści o dawnych czasach i podziwiali bogato zdobione komnaty oraz sale balowe.
Po zwiedzaniu zamku, uczniowie mieli okazję spacerować po przepięknym parku otaczającym pałac. Szczególną uwagę przyciągnęły kwitnące rododendrony, które tworzyły niezwykły widok. Spacer po parku był doskonałą okazją do relaksu i odpoczynku w otoczeniu pięknej przyrody.
Wycieczka do Złotego Stoku i Mosznej była niezwykle udana i pełna niezapomnianych wrażeń. Uczniowie mieli okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę historyczną i kulturalną, ale również spędzić czas w miłej i integrującej atmosferze. Przewodnicy zarówno w kopalni, jak i w zamku wykazali się profesjonalizmem i pasją, co sprawiło, że zwiedzanie było interesujące i pouczające.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wspaniałą atmosferę podczas wycieczki. Mamy nadzieję, że kolejne wyjazdy będą równie udane i pełne wartościowych doświadczeń.
B. Omylakowska