Niecodzienny gość

18 cze 2024, 09:20

Tematyka prac jest różnorodna, ale artysta często wraca do lokalnej historii. Uczniowie mogli obejrzeć obrazy nawiązujące do powstań śląskich, drugiej wojny światowej, katastrofy kopalnianej, ale i do epidemii która nawiedziła Szeroką w połowie 19.wieku. Obrazy o tematyce historycznej są przenoszone na ogromne banery i prezentowane w kościele w Szerokiej.

Pan Jarczok inspiruje się twórczością m. in. Józefa Chełmońskiego, Jacka Malczewskiego, Jerzego Dudy – Gracza i surrealisty Mariusza Lewandowskiego. Najbardziej interesuje go jednak koloryt lokalny, szczególnie dzieje Szerokiej. Warto zaznaczyć, że podjął też współpracę z konserwatorem zabytków przy renowacji dawnych malowideł w kościele.

Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia wizyta w naszej szkole tego wyjątkowego twórcy – człowieka wielu pasji i zainteresowań które nieustannie rozwija, sięgając po nowe tematy i techniki malarskie.

Katarzyna Gibes