Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Aktualność

Zwykli Niezwykli

6 cze 2025, 07:00

Reżyserka, scenografka, scenarzystka, pedagog, prowadzący z powodzeniem dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne. Autorka książki pt. "Dom kultury w Pawłowicach 1966-2009 - twarze, sylwetki, wydarzenia". Laureatka nagrody „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej” przyznawanej wyjątkowym kobietom, które mogą być wzorem do naśladowania w dziedzinie aktywności zawodowej i społecznej.

„Po szkole podstawowej – opowiadała pani Ewa - wybrałam liceum plastyczne w Dąbrowie Górniczej. Tam zaczęła się moja fascynacja kabaretem i aktorstwem. Miałam dość dobry głos, zaczęłam się uczyć gry na gitarze, żeby móc sobie akompaniować. Występy się podobały, a moje otoczenie uznało, że swoją przyszłość powinnam związać ze sceną. Zdecydowałam, że zostanę aktorką. W ostatnim momencie jednak spanikowałam i zamiast zdawać do szkoły teatralnej, poszłam do Lalkowego Studium Teatralnego przy Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie. Spodobało mi się tam bardzo, ponieważ mogłam łączyć swoje uzdolnienia plastyczne z myśleniem o teatrze. Aktor lalkarz okazał się zawodem dla mnie.”

Aktorka była też odtwórczynią roli Julii w Szekspirowskim dramacie "Romeo i Julia" na scenie Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze.

Pani Ewa zachęciła młodych do rozwijania swoich artystycznych pasji, które w przyszłości mogą stać się sposobem na spełnione życie zawodowe.

Krystyna Szczęsny

Żaneta Wiercioch