Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Aktualność

Projekt „Koszula szyta na moją miarę”

22 maj 2024, 20:38

Przypomnienie tej postaci stało się motywacją do odkrywania siebie samego, własnej ciekawości, tworzenia prac fotograficznych i analizy sztuki inspirowanej poszczególnymi prawami zapisanymi w Deklaracji Praw Człowieka.

Celem warsztatów było także wprowadzenie do tematu tzw. „strefy komfortu”, w której żyjemy na co dzień w otaczającym nas świecie, poprzez zapoznanie z życiem i działalnością Janusza Korczaka. Uczestnicy mogli spojrzeć na szkolny świat z perspektywy jego postawy i warunków, w których żył.

W finale uczestnicy projektu stworzyli własną kronikę z warsztatów, a także instalację z koszul, na których zapisali ważne dla siebie motta. Wykonali także krótkie filmiki, wyrażające swoje odczucia po warsztatach.

Realizacja warsztatów była częścią projektu dyplomowego na finał Studiów Podyplomowych Pedagogiki Teatru prowadzonych przez Uniwersytet Warszawski i Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Prowadząca – Zofia Bornikowska: animatorka kultury, reżyser lokalnej grupy teatralnej Classic Ballanga Teatr, działającej w Wodzisławiu Śląskim, Prezes Stowarzyszenia Nasz Wodzisław.

Nauczyciele współtworzący projekt: Alicja Kozdruń i Katarzyna Sobala – Kwaśniewska.