Projekt Politechnika

18 paź 2024, 15:27

Projekt Politechnika ma na celu zachęcenie uczniów szkół średnich do nauk ścisłych, rozbudzenie ich pasji i zainteresowań. W ramach projektu, uczniowie pod opieką swoich nauczycieli i mentorów z Politechniki Śląskiej realizują wybrane projekty, które odpowiadają na współczesne wyzwania i problemy. W trakcie prac uczniowie poznają metodę kształcenia Project Based Learning (PBL), rozwijaną na Politechnice Śląskiej, która polega na zespołowym rozwiązywaniu konkretnych problemów w interdyscyplinarnym środowisku.

Uczennice klasy 5aT w trakcie konferencji zaprezentowały projekt pod tytułem: Zielone przestrzenie przyszłości: Transformacja terenów pogórniczych Jastrzębia-Zdrój w zrównoważone ekosystemy miejskie. Opiekunami projektu były: dr hab. inż. Anna Manowska, prof. PŚ oraz Karolina Pawlak.

Karolina Pawlak