SweetTargi 2024

20 cze 2024, 20:51

Targi Cukiernicze, Piekarskie i Lodziarskie Sweettargi w Katowicach to jedno z największych wydarzeń branżowych, gromadzące co roku ponad 7 tysięcy zwiedzających z kraju i zagranicy. Podczas targów kilkuset wystawców prezentuje maszyny, komponenty i wyroby gotowe, prowadząc ponadto specjalistyczne szkolenia, warsztaty i pokazy innowacji z branży.

Podczas wyjazdu na Targi Cukiernicze, Piekarskie i Lodziarskie uczniowie klas hotelarsko-gastronomicznych uczestniczyli w prezentacjach, warsztatach, degustacjach oraz zwiedzaniu stoisk wystawowych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się lody o nietuzinkowych smakach, wyroby czekoladowe przypominające przedmioty codziennego użytku, a także tabliczki czekolady pokryte jadalnym obrazem.

Tego typu wyjazdy to nie tylko ciekawe i inspirujące doświadczenie dla młodzieży, ale także wartościowa inwestycja w ich przyszłość zawodową, gdyż może pomóc uczniom w wyborze przyszłej ścieżki zawodowej, a także pozwolić na zdobycie inspiracji i ciekawych pomysłów na rozwój zainteresowań.

Emilia Antończyk