TOP 10 Social Innovation Relay

31 maj 2022, 08:17

Social Innovation Relay to międzynarodowy konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy odpowiadający na potrzebę społeczną w zakresie: edukacji, zdrowia, włączenia społecznego, poprawy, jakości życia i zrównoważonego rozwoju.

To wyjątkowy konkurs, który pozwala nam poznać obawy, jakie żywi młodzież, problemy i zagadnienia, które są dla nich ważne i wymagają działania. Imponuje nam ich wrażliwość na drugiego człowieka, pasja, z jaką podchodzą do zadań i umiejętności zaprezentowania swoich pomysłów – powiedziała na zakończenie konkursu Małgorzata Sobkowicz, Prezes Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Wśród najlepszych uczniowskich przedsiębiorstw społecznych znalazły się projekty na aplikacje pomagające segregować śmieci, technologie pozwalające powtórnie wykorzystać zużyte maseczki, opaski elektroniczne zwiększające bezpieczeństwo dzieci, czy ekologiczną restaurację.

Podczas ścisłego finału zadaniem każdego zespołu było jak najlepsze zaprezentowanie swojego pomysłu na przedsiębiorstwo społeczne.

Zespół Szkół Nr 2 reprezentowały uczennice z klasy III A TG: Marta Mazur, Sara Waliczek. Monika Prusinowska i Nikola Szloser, jako zespół prezentowały pomysł na innowacyjną aplikacje BEAST, edukującą przyszłych właścicieli czworonogów.

Ekonomistki wykazały się doskonała pracą zespołową i umiejętnościami analizy biznesowej. A opracowanie profesjonalnego biznesplanu potwierdza fakt, że jako absolwentki klasy ekonomicznej ich nabyta wiedza z tej dziedziny jest duża.

Gratulujemy!!!

Renata Niemczyk