WARSZTATY LOGISTYCZNE NA UNIWERSYTECIE EKONOMICZNYM W KATOWICACH

3 cze 2024, 19:56

Warsztaty zostały zorganizowane przez Koło Naukowe Logistyki „Dialog” i skierowane do uczniów szkół średnich. Podczas zajęć uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. od p. Jana Sobczaka i Dawida Siodmoka - przedstawicieli Firmy Beck&Pollitzer, która od ponad 160 lat funkcjonuje na rynku, jak zorganizować relokację np. linii produkcyjnej z Polski do Brazylii i jak poradzić sobie z nietypowymi ładunkami. Dr Adrian Pietrzyk, wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i zapalony sportowiec, przekazał uczniom sporo ciekawych informacji w zakresie Logistyki w Sporcie. Koordynacja transportu dużych grup ludzi, zapewnienie noclegów, wyżywienia, możliwości treningów to nie lada wyzwanie przed logistykami zajmującymi się organizacją różnych zawodów, np. Formuły 1. Kolejne wykłady to MEGA transporty, czyli jak przewozić duże egzotyczne zwierzęta. Dr Anna Mercik przybliżyła nam te zagadnienie w bardzo interesujący i praktyczny sposób. Na zakończenie mogliśmy zapoznać się z programem State-of-the-Art. Traffic Simulation PTV VISSIM, który pozwala na modelowanie ruchu drogowego w skali mikro i makro. Podczas zajęć odbył się też krótki turniej wiedzy logistycznej. I miejsce zdobył Wojciech Piekarski z klasy 2bT, II miejsce Michał Rutkowski i Dominik Olejnik z 2gT, a 3 - Anna Rębelińska z 2bT. Uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki. Warsztaty zostały zorganizowane po raz pierwszy, ale jak zapewniali organizatorzy nie po raz ostatni. Na pewno skorzystamy z kolejnych możliwości uczestniczenia w ciekawych wydarzeniach.

Opracowała Alicja Brzózka