Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Aktualność

Wycieczka do Krakowa

16 lis 2022, 13:50

Początkowo udaliśmy się na ulicę Szeroką, gdzie spotkaliśmy się z lokalnym przewodnikiem, poznaliśmy symbole, zwyczaje i tradycje Żydów. Oglądaliśmy mykwę oraz budynki synagog. Zwiedzaliśmy wnętrze Synagogi Remuh oraz kirkut (cmentarz żydowski). Dowiedzieliśmy się ciekawych informacji na temat dawnego życia ludności Żydowskiej, a w muzeum poznaliśmy bardzo interesujące historie na temat człowieka, który uratował ponad 1100 Żydów przed zagładą. W Muzeum w Fabryce Schindlera zobaczyliśmy zdjęcia i fragmenty filmów ilustrujących jak wyglądała codzienność życia w gettcie. Mieliśmy okazję przeczytać fragment dziennika napisanego przez znanego reżysera i aktora Romana Polańskiego, który przebywał w getcie jako 8 - letni chłopiec.

Zobaczyliśmy wnętrza oraz ulice i podwórka, które stanowiły plan filmowy do nagradzanego Oskarami filmu Lista Schindlera.

Naszym zdaniem cała wycieczka była bardzo pouczająca i zachęcająca do zainteresowania się przeszłością - serdecznie polecamy w wolnym czasie zwiedzić to miejsce.

Wiktoria 3aLO & Oliwia 3aT