ZWIEDZAMY W DESZCZU KRAKÓW

5 cze 2024, 12:26

Krakowskie Zoo

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w Krakowskim Zoo. Pomimo deszczowej aury, zwierzęta w zoo wzbudziły nasze ogromne zainteresowanie. Szczególną atrakcją okazały się być egzotyczne gatunki, których na co dzień nie mamy okazji podziwiać. Przewodnik opowiadał nam fascynujące historie o życiu mieszkańców zoo, ich zwyczajach oraz charakterystycznych cechach. Spacerując pomiędzy wybiegami, uczniowie mogli zobaczyć na żywo między innymi lwy, tygrysy, zebry oraz różnorodne gatunki ptaków.

Muzeum Iluzji

Po wizycie w zoo, przyszedł czas na kolejny punkt naszej wycieczki - fantastyczne Muzeum Iluzji. To miejsce pełne magii i niesamowitych zjawisk optycznych dostarczyło nam wielu emocji i zachwytu. Dzięki przewodnikowi dowiedzieliśmy się, jak działają różne iluzje oraz jak nasz mózg interpretuje widziane obrazy. Uczniowie mieli okazję samodzielnie przetestować różne eksponaty, co sprawiło, że nauka była nie tylko interesująca, ale i zabawna. Nie zabrakło również czasu na zdjęcia, które z pewnością będą wspaniałą pamiątką z tego dnia.

Mimo niekorzystnych warunków pogodowych, wycieczka była niezwykle udana. Uczniowie wrócili z niej bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę . To był miły czas i dobre podsumowanie roku szkolnego

B. Omylakowska