Duch Korfantego jest i nadal czuwa…

26 kwi 2022, 08:34

Tym razem młodzież pod kierunkiem p. Katarzyny Moczoł postanowiła upamiętnić jego osobę, organizując z tej okazji spektakl teatralny. Wybrani uczniowie klasy 3aTP, 3bTG i 2aT w sposób niebanalny i z przymrużeniem oka przedstawili inscenizację związaną z duchem szkoły. Łączyła ona elementy humoru, sensacji i kryminału. Młodzi aktorzy wcielili się w role szkolnych detektywów poszukujących sprawców chuligańskich wybryków w szkole. Niestety, nikogo nie złapali, ale okazało się, że wszystkie wypadki jakoś dziwnie się łączą z zagadkową i pośmiertną działalnością Wojciecha Korfantego. Jego ducha – jak się okazuje - nie można ignorować – on nadal działa i czuwa. Przekonali się o tym widzowie spektaklu i mamy nadzieję, że jego obecność to nie fikcja literacka a rzeczywistość, która będzie się realizowała w życiu codziennym naszej szkolnej społeczności.

Na szczególne uznanie zasługuje gra aktorska uczniów. Opanowali sporą ilość tekstu i w niezwykle naturalny sposób odegrali swe role.

Obsada:

Pola Wychorska, Maja Izdebska, Sylwester Reyman, Małgorzata Kukla, Jakub Kanik, Bożena Sobik, Joanna Paraluk, Michał Błaszczyk, Dawid Kiełkowski. Swego głosu użyczył też Stanisław Kiełkowski.

W tym roku szkolnym Nagrodę Korfantego za szczególny wkład pracy na rzecz szkoły otrzymał Jakub Grochowski. Gratulujemy!!!