Dzielimy się wiedzą na temat przedsiębiorczości

2 kwi 2022, 19:31

Ostatnio gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 5 oraz w Szkole Podstawowej nr 16 w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie przeprowadziliśmy kolejne warsztaty zatytułowane „Ósmoklasiści tworzą startupy”.

Taka forma spotkań pozwala uczniom szkół podstawowych poznać podstawowe zasady z zakresu uruchomienia własnego biznesu, przeprowadzenia analizy SWOT czy opracowania skutecznego marketingu.

Warsztaty przynoszą również korzyści uczniom klas ekonomicznych z Korfantego. Młodzież uczy się dobrej organizacji, sztuki autoprezentacji i wystąpień publicznych oraz efektywnego przekazywania wiedzy.

„Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie.”

– Paulo Coelho

Realizacja projektu po raz kolejny udowadnia, że Zespół Szkół Nr 2 to szkoła otwarta na nowe inicjatywy, którą tworzą kreatywni, chętni do działania uczniowie.

Dziękujemy wszystkim Szkołom Podstawowym, które odpowiedziały na nasze zaproszenie i przystąpiły do projektu „Ekonomiczny challenge z Korfantym”.

Małgorzata Lach

autorski_plakat.jpg

Koordynatorzy projektu: Elżbieta Janusz, Reneta Niemczyk, Małgorzata Lach

„Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej”