Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Aktualność

Ekonomiści kontra ZUS

16 lis 2022, 16:12

Podczas zajęć z prowadzonych przez panią Justynę Marszałek-Świetlik koordynatora z rybnickiego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych młodzież dowiedzie działa się, czym są ubezpieczenia społeczne, jakie niosą korzyścią, a jakie obowiązki, czy jakie jest ryzyko przy braku ubezpieczenia. Ponadto dla tych, którzy planują prowadzenie własnej działalności gospodarczej, lekcje są doskonałym wsparciem w zrozumieniu, jakim ubezpieczeniom podlegają płatnicy składek-przedsiębiorcy i na jakie ulgi może liczyć startujący biznes.

Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, którego celem jest budowanie świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Przedsięwzięcie jest objęte patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

Jak wynika z badań ok. 70% generacji Z chce w przyszłości założyć własną działalność? Dlatego tym bardziej warsztaty z praktykiem z danej dziedziny wpisują się w potrzeby młodego pokolenia, a wiedza z zakresu ubezpieczeń społecznych pozwoli im świadomie podejmować decyzje na etapie dorosłego zawodowego życia i wkroczyć na rynek pracy.

Renata Niemczyk