Rzucamy do kosza dla Ukrainy!

4 maj 2022, 13:18

Zorganizowana przez braci akcja „Trzy punkty dla Ukrainy” okrążyła cały świat i dołączyło do niej kilkaset osób z 7 krajów.

W ciągu 10 dni, podczas których „sprzedawano” rzuty do kosza, zebrano pieniądze dla uchodźców z Ukrainy przebywających w Jastrzębiu- Zdroju.

Zrobili to również koszykarze ZS nr 2, jastrzębskich szkół podstawowych (uczestnicy zajęć koszykarskich Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego) oraz grupa „Basket” w ZS nr 2. Stworzyliśmy duży zespół złożony z trzech drużyn. Łącznie wykonaliśmy 667 rzutów za 3 pkt., za które zebraliśmy 2000 złotych! Pieniądze wraz z całą zbiórką „Tree Pointers For Ukraine” zostały przekazane, z symbolicznym czekiem, Prezydent Miasta Jastrzębia – Zdrój, Pani Annie Hetman.

Do akcji dołączyła również ciocia chłopców, Aleksandra Brzoza Ramotowski, pracuje jako instruktorka Pure Barre w Denville, New Jersey. Również jest absolwentką ”Korfantego”. Właścicielka studia przeprowadziła zajęcia w 9 grupach, uzyskane dochody trafiły na zakup dodatkowych rzutów do kosza.

Za wspaniały pomysł NBA postanowiło wyróżnić drużynę „Three Pointers For Ukraine”. 40 dzieci włącznie z założycielami akcji: Nathanielem i Benjaminem zostało zaproszonych na mecz Timberwolves kontra Lakers. Nie zabrakło również pizzy, napojów oraz co najważniejsze… możliwości poznania graczy NBA, których oczywiście są fanami!

Cała AKCJA zakończyła się zebraniem środków w wysokości ponad

35 TYSIĘCY DOLARÓW

i przekazaniem ich na rzecz DZIECI Z UKRAINY, które przybyły do naszego miasta.

Dariusz Gruszczyk