Spotkanie z pisarką

31 mar 2022, 17:34

Związana jest z branżą filmową i telewizyjną - pracowała z takimi reżyserami jak Sławomir Fabicki, Marcin Wrona, Jan Hryniak.

Spotkanie prowadził przewodniczący Samorządu Szkolnego Jakub Grochowski przy wsparciu pani wicedyrektor Danuty Rosińskiej. Także młodzież zadawała wiele pytań. Dowiedzieliśmy się, że pierwszą pasją pani Sławeckiej był film i dopiero wybitny reżyser Marcin Wrona namówił ją na pisanie reportaży.

Jednym z nich był „Hejt” i właśnie tej tematyce poświęcone było spotkanie. W trakcie rozmowy pojawiło się wiele innych ciekawych wątków, a niektórzy uczniowie zapamiętali kilka uwag i spostrzeżeń pisarki:

-„Trzeba odróżniać hejt od krytyki”

-„Hejt to słabość i zazdrość”

-„Osoby zamknięte w spirali nienawiści same siebie nienawidzą”

-„Warto pracować nad własnym poczuciem wartości”

-„Najbardziej hermetyczne miejsca są wypełnione patologiami”.

Zbyt szybko minęło ciekawe spotkanie z tak wyjątkową przedstawicielką świata filmu i autorką poruszających reportaży.

Katarzyna Gibes