Szachowy Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły

24 maj 2022, 19:21

Liczba wszystkich kombinacji wykonania tylko pierwszych 8 ruchów wynosi 318 979 564 000. Czas trwania partii zależy od ustaleń regulaminowych turnieju. Uczniowie "Korfantego" rozgrywali partie w tempie 10 minut dla zawodnika. W turnieju wzięło udział tylko sześciu zawodników, to dowód, że jest to naprawdę trudna dyscyplina sportowa.

I miejsce zdobyła Marta Białas z klasy II c LO, II miejsce Paulina Skurnóg z klasy I c LO, III miejsce Mateusz Motowidło z klasy I a LO, taką samą liczbę punktów co Mateusz uzyskała Martyna Marek z klasy I a LO. Kolejne miejsca zajęły Kuś Aleksandra z klasy I c LO oraz Lewińska Agata z klasy I a LO.

Wszyscy nagrodzeni uczniowie uczęszczają na zajęcia dodatkowe - "Potyczki szachowe", na których zgłębiają tajniki "królewskiej" gry.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ewa Mentel