Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Aktualność

Uczniowie „Korfantego” odwiedzili lotnisko w Krakowie

10 cze 2022, 17:29

Wizyta w porcie Kraków – Balice była planowana z dużym wyprzedzeniem i młodzież czekała na nią w ramach kształcenia zawodowego. Wiadomo przecież, że żadna teoria nie zastąpi praktycznych ćwiczeń.

Tak więc uczniowie „Korfantego” spędzili dobrych kilka godzin na terenie portu lotniczego. Została im przedstawiona procedura postępowania z pasażerami od chwili pierwszego kontaktu z pracownikami lotniska aż do skierowania do samolotu. Zwiedzili też halę odlotów i taras widokowy, skąd obserwowali starty i lądowania.

Plan wycieczki opracowała pani Barbara Omylakowska, nauczycielka przedmiotów zawodowych.

- Celem jest pokazanie uczniów procedur i zasad, jakie obowiązują w portach lotniczych, ale nie chodzi tutaj jedynie o przytaczanie teorii, a o umiejętności przekazane w realnym środowisku pracy. Wyjazd odbył się w ramach kształcenia zawodowego i z pewnością przyczynił się do lepszego zrozumienia prezentowanych zagadnień - wyjaśnia nauczycielka.

Ciekawym uzupełnieniem tego wyjazdu była wizyta w opactwie benedyktynów w Tyńcu, które znajduje się w okolicy lotniska. Zderzenie z pozoru dwóch odmiennych miejsce – średniowiecznego klasztoru i nowoczesnego lotniska, pokazało uczniom, że w każdej epoce człowiek poszukuje swojego miejsca i jego cechą permanentną jest rozwój.