Kolejna grupa nauczycieli ukończyła kurs zagraniczny

6 paź 2021, 18:56

Podczas tygodnia zajęć udało nam się poznać nowe sposoby pracy z uczniami, podzielić naszą wiedzą i doświadczeniem, poćwiczyć konwersację w języku angielskim, ale przede wszystkim nawiązałyśmy kontakty z nauczycielami pracującymi w innym kraju.To poruszające i ciekawe doświadczenie, gdy dzieli nas język i kultura, a łączy zaangażowanie i troska o naszych uczniów oraz ich rozwój.

Dzięki życzliwości i zaangażowaniu naszej prowadzącej Teacher Trainer – dr Tatianie Speriz Włoch udało nam się poszerzyć wiedzę i umiejętności o nowe narzędzia i aplikacje edukacyjne (np. EdPuzzle, Ed Ted, Pinterest, Youtube). Wspólnie ćwiczyliśmy korzystanie z nowych technologii – zakładaliśmy grupy, wirtualne klasy, przygotowywaliśmy przykładowe lekcje, quizy, zadania i ćwiczenia. Nasze zajęcia odbywały się w międzynarodowej grupie, co pozwoliło nam poznać systemy edukacyjne w różnych krajach europejskich, np.Portugalii oraz wymienić opinie dotyczące pracy w szkole.

Istotny był aspekt kulturowy szkolenia – mieszkaliśmy w mieście, które jest uznawane za kolebkę renesansu. Dzięki wycieczkom mieliśmy okazję poznać architekturę, sztukę i historię nie tylko Florencji, ale też Toskanii – zwiedziliśmy Pizę, San Gimignano, Sienę. Udało nam się także spędzić razem czas na podziwianiu miasta Michała Anioła, Dantego, Leonarda da Vinci. Naszymi przeżyciami będziemy dzielić się z kolegami i na pewno wykorzystamy je w pracy z młodzieżą.

Żaneta Ciuksa-Macoń

Monika Goik,