Partnerzy szkoły

Współpraca z UE w Katowicach

Zespół Szkół Nr 2 współpracuje z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. W ramach współpracy uczniowie mają możliwość uczestnictwa miedzy innymi w wykładach rektorskich i wykładach otwartych, programach edukacji ekonomicznej ELiT, zajęciach (wykładach, warsztatach, spotkaniach itp.) prowadzonych przez pracowników Uczelni – w Uczelni lub w Szkole, pracach i badaniach kół naukowych, dniach otwartych Uczelni czy też wydarzeniach i imprezach organizowanych przez Uczelnię.

MECALUX

W ramach projektu społecznego skierowanego do szkół o profilu logistycznym nasza szkoła nawiązała współpracę z firmą Mecalux Sp. z o.o. produkującą szerokie spektrum systemów magazynowych.

Inne

Zespół Szkół nr 2 oraz Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach współpracują w zakresie popularyzacji wiedzy i wspierania działań mających na celu upowszechnienie nauki, kultury i sportu.

Współpraca z firmą Sage Sp. z o.o.

Zespół Szkół Nr 2 współpracuje z firmą Sage Sp. z o.o., która jest liderem wśród dostawców oprogramowania wspomagającego zarządzanie, głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik ekonomista mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności pracując na aplikacjach: Symfonia Finanse i Księgowość, Symfonia Mała Księgowość, Symfonia Kadry i Płace oraz Symfonia Handel.