Korfanty w kampanii przeciwko nienawiści w Internecie

30 kwi 2019, 14:17

Chętni uczniowie fotografowali się z hasłami: „Gardzę hejtem!”, „Nie przejmuję się tym”, „Stop przemocy w Internecie!” wyrażając w ten sposób gotowość na rozpowszechnianie takiego wizerunku w przestrzeni publicznej.. Wszystko po to,żeby zwrócić uwagę na nasilający się problem przemocy internetowej i zamanifestować brak akceptacji dla hejterów. A także, żeby uświadomić potencjalnym ofiarom, że złośliwymi wpisami nie trzeba się przejmować.

Kampania, zainicjowana przez jedną z cieszyńskich szkół, nosi nazwę „Who is weak?- Kto jest słaby?” Odpowiedzią ma być- „ Nie Ty.”, „Nie ja.”

Zdecydowanie włączamy się w kampanię.Nie możemy ulec nienawistnym wpisom. Chcemy propagować tę ideę nie tylko wśród młodzieży naszej szkoły.

Jadwiga Kulas