Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Aktualność

Spotkanie z absolwentem

28 wrz 2021, 15:47

Wydział ten od lat utrzymuje się w czołówce ogólnopolskich rankingów ze względu na wysoki poziom działalności naukowo – badawczej i współpracę z uniwersytetami zagranicznymi (m.in.Cambridge). Chęć podjęcia nauki na tym kierunku deklaruje co roku wielu maturzystów z Polski, Europy i całego świata.

Będąc uczniem naszej szkoły, Marcin kształcił się w zawodzie technik ekonomista. Z sentymentem wspominał naszych pedagogów, na czele z wychowawcą, panią Renatą Niemczyk. Wiedza przekazana przez nauczycieli uczących przedmiotów ekonomicznych i nauczyciela matematyki okazała się niezwykle przydatna już na pierwszym roku studiów.

Marcin zachęcał też do zdawania na maturze większej ilości rozszerzeń, co zwiększa szanse przy naborze na oblegane uczelnie. Przypomnijmy, że włożył wiele wysiłku w przygotowanie się do matury rozszerzonej z wiedzy o społeczeństwie, co zaowocowało tym, że znalazł się w elitarnym, wąskim gronie osób, które zdobyły najwyższy wynik w Polsce.

Chętnie odpowiadał na pytania uczniów o życie studenckie, zakwaterowanie, sposób kształcenia.

W spotkaniu wzięły udział klasy – II a T, II a LO, III a G LO , III a TP.

Warto kontynuować spotkania z absolwentami– jak się okazuje, chętnie wracają w mury naszej szkoły, aby podzielić się doświadczeniem i zachęcić do dalszego pogłębiania wiedzy na studiach wyższych.

Katarzyna Gibes