Szkolenie na Malcie

4 wrz 2021, 15:43

W kursie na Malcie wzięły udział:

• Ewa Mentel - Dyrektor Szkoły, nauczyciel fizyki,
  • Beata Kabut - Zastępca Dyrektora Szkoły, nauczyciel chemii,
  • Anna Kłosowska - nauczyciel matematyki.

Uczestniczki szkolenia dowiedziały się, jak w praktyczny sposób wykorzystać nowoczesne technologie w nauczaniu. Zostały zapoznane z szeregiem aplikacji i narzędzi, które w skuteczny sposób mogą być używane podczas lekcji. Ponadto nauczyły się, jak można wykorzystać zasoby audio & wideo, blogi, podcasty i media społecznościowe w innowacyjnej edukacji.

Oprócz rozwijania umiejętności wykorzystania ICT w nauczaniu, uczestniczki poszerzyły kompetencje językowe, bowiem kurs w całości odbywał się w języku angielskim i obejmował 30 lekcji, zarówno teoretycznych jak i praktycznych. Poza tym praca w zespole międzynarodowym była doskonała okazją do rozwijania kompetencji społecznych, odnajdywania w sobie tolerancji, a także przełamywania stereotypów i barier.

Udział w projekcie to dla uczestników również doskonała okazja do poznania nowych miejsc, kultur, zwyczajów panujących w danym regionie, poszerzenia wiedzy o państwach europejskich. Uczestniczki szkolenia na Malcie miały okazję zobaczyć takie miejsca jak malowniczą Zatokę Św. Pawła (St. Paul’s Bay znajdująca się na liście światowego dziedzictwa UNESCO), stolicę Malty - Valettę, a także sąsiadującą z Maltą mniejszą, ale pełną uroku wyspę Gozo.

Realizujący szkolenia w ramach projektu „Kunszt nowoczesnego nauczyciela gwarancją sukcesu uczniów” nauczyciele będą mogli wprowadzić nowe metody nauczania, zwiększą wykorzystanie technologii cyfrowych, a także przyczynią się do wzmocnienia europejskiego wymiaru kształcenia w naszej szkole.

Warto wspomnieć, że kolejnych 12 nauczycieli weźmie udział w szkoleniach zagranicznych już we wrześniu i październiku 2021r. Nauczyciele w środowisku międzynarodowym będą podnosić swoje kompetencje ICT, językowe, a także psychologiczno-pedagogiczne, w takich krajach, jak: Włochy, Hiszpania i Irlandia.

Wszystkie planowane szkolenia projektu „Kunszt nowoczesnego nauczyciela gwarancją sukcesu uczniów” zostały zatwierdzone do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach Międzynarodowej mobilności kadry edukacji szkolnej.

Emilia Antończyk

FE_Wiedza_Edukacja_Rozwoj_rgb-1.jpg