„Walczył i dawał nadzieję”

10 paź 2021, 20:53

Film powstał na podstawie książki „Mistrz”, napisanej przez córkę „Teddy’ego”, Eleonorę Szafran (książkę można wypożyczyć w naszej szkolnej bibliotece.)

Podczas minionych wakacji, niektórzy z naszych uczniów brali udział w Festiwalu Filmowym Kino na Granicy i zapewne pamiętają apel reżyserów i aktorów skierowany do widzów –prośbę o powrót do sal kinowych. Także aktorzy grający główne role w filmie „Mistrz” – Piotr Głowacki i Marcin Bosak, przypomnieli wtedy, że bez widzów kino nie istnieje…. Ten apel był jednym z powodów naszej obecności w kinie „Centrum”, po bardzo długiej przerwie spowodowanej pandemią. Mamy nadzieję, że wkrótce znowu wybierzemy się na dobry film z doborową obsadą aktorską.

Na koniec przytoczmy jedną z refleksji o filmie autorstwa Marty z klasy 3 a LO:

„Historia Teddy’ego pokazuje, jak dużo trzeba przejść, żeby zostać mistrzem…”

Katarzyna Gibes