Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Aktualność

WEEKENDOWY PROGRAM KULTUROWY STAŻYSTÓW Z KORFANTEGO

7 kwi 2019, 22:28

W weekend stażyści z Korfantego uczestniczyli w interesującym programie kulturowym, przygotowanym przez firmę Casa da Educação .

W sobotę młodzież rozpoczęła zwiedzanie od wspaniałego portugalskiego miasteczka Sintra położonego wśród wzgórz Serra de Sintra.Następnym punktem programu był pałac w miejscowości Sintra-

Quinta Da Regaleira, najbardziej tajemniczy kompleks w całym miasteczku oraz ważny zabytek wpisany na listę UNESCO. Charakterystyczny dla tego miejsca mikroklimat czyni to miejsce niepowtarzalnym.Pałac, park, podziemne tunele, fontanny, niesamowita roślinność – Quinta Da Regaleira ma wiele do zaoferowania.Kolejnym punktem weekendowego programu była wizyta na Cabo da Roca, czyli na najdalej wysuniętym na zachód punkcie stałego lądu Europy. Sobotnie zwiedzanie zakończyli nadmorskimi zdjęciami na Boca do Inferno.

Niedzielne zwiedzanie młodzież rozpoczęła od sanktuarium w Fatimie- jednego z największych centrów pielgrzymkowych na świecie. Następnym punktem programu był Klasztor w Batalha - miejsce to uważane jest za jeden z najwspanialszych i najznamienitszych zabytków w Portugalii. I chociaż plaża w Nazare przywitała uczniów Korfantego wietrzną i chłodną pogodą, jednak widoki wzburzonego morza na długo zostaną w pamięci wszystkich uczestników stażu. Końcowym punktem programu było Obidos – średniowieczne miasteczko, magicznie położone na wzgórzu i otoczone XIV wiecznymi murami.

Katarzyna Śnieg

erasmus.png

Publikacje zostały zrealizowane przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.

Publikacje odzwierciedlają jedynie stanowisko jej autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za ich zawartość merytoryczną.

PUBLIKACJA BEZPŁATNA