Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Aktualność

Z wizytą u Pani Prezydent

4 cze 2016, 17:28

Pani Prezydent, która nadmieniła, że Indie to jedna z wymarzonych destynacji, którą chciałaby wraz z rodziną obrać, z wielką uwagą przyglądała się krótkiej fotorelacji dotyczącej tego kraju, przygotowanej przez Shasha na tę właśnie okazję.

Nasz gość w samych superlatywach wypowiadał się na temat naszego miasta oraz regionu. Chętnie odpowiadał na pytania Pani Prezydent, które dotyczyły nie tylko tego, jak postrzega nasz kraj i rodaków, ale także różnic kulturowych, obyczajowych oraz mediów. 

Pani Prezydent pochwaliła inicjatywę "Dwójki" związaną z realizacją projektu "World Talks", zwracając uwagę na konieczność poszerzania horyzontów oraz otwartość na odmienność kulturową. Obecni na spotkaniu uczniowie, pełniący bardzo sprawnie rolę tłumaczy, zaznaczyli, że spotkanie z naszym gościem jest dla nich niezapomnianym przeżyciem zarówno pod względem kulturowym i towarzyskim jak i językowym. 

Pani Prezydent Anna Hetman, wręczając Shashwatowi symboliczny upominek, zaprosiła go do ponownego odwiedzenia naszego miasta w przyszłości.

Kinga Głowacka