Zagraniczne szkolenia nauczycieli

2 mar 2020, 17:34

To pierwsza mobilność w ramach projektu „Kunszt nowoczesnego nauczyciela gwarancją sukcesu uczniów”, który został zatwierdzony do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”.

Uczestnicy kursu przyswajali teoretyczną i praktyczną wiedzę jak wzmacniać w uczniach takie kluczowe kompetencje, jak kreatywność, krytyczne myślenie, komunikację i współpracę ze sobą we wspólnych działaniach. Wspomniane kompetencje kluczowe bezpośrednio prowadzą do postawy innowacyjności, ciekawości świata i pewności siebie, które są nieodzowne w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie.

Tak więc kurs miał na celu przekazanie nauczycielom wiedzy jak włączyć te stymulujące umiejętności do programów nauczania i środowiska lokalnego.

Szkolenie zapewniało również program kulturowy, w ramach którego w pierwszy dzień szkolenia odbyła się piesza wycieczka z przewodnikiem po Dublinie, a ostatniego-całodzienny wyjazd na południe Irlandii.

Najważniejszą atrakcją programu było Glendalough, miasteczko monastyczne, założone w VI w. przez św. Kewina, pustelnika i opata tutejszego klasztoru. Miasteczko leży w centrum Parku Narodowego Wicklow Mountains z licznymi rzekami i jeziorami.

Na trasie wycieczki nie mogło zabraknąć jeziora Lough Tay, powszechnie zwanym Guinnessa. Jezioro to ze względu na kształt i kolor wody przypomina szklankępiwa zwieńczoną białą pianą.

Przysłowiową wisienką na torcie była wizyta w Kilkenny, średniowiecznej stolicy Irlandii z jej zamkiem i katedrą św. Kanizjusza.