Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

1 gru 2019, 19:52

Konferencja „Skazani na 5G?”

Młodzież Korfantego została zaproszona na wyjątkową konferencję „Skazani na 5G?” zorganizowaną 28 listopada w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach przez Telewizję TVS i Ministerstwo Cyfryzacji. Podczas spotkania eksperci omówili prawne i zdrowotne aspekty sieci piątej generacji.
29 lis 2019, 15:03

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

W Zespole Szkół Nr 2 odbył się etap szkolny XXVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Uczestnicy olimpiady musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Do etapu rejonowego przeszła uczennica klasy II b LO Karolina Łyp. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie. Jolanta Wyciszczok
28 lis 2019, 15:43

"W Strefie Kultury"

Wykorzystując piękną, jesienną aurę, klasy III d T i II e T odwiedziły Muzeum Śląskie w Katowicach.
26 lis 2019, 18:03

Studiuj, pracuj, zarabiaj - Dzień Otwarty UE

26 listopada uczniowie klasy II a T oraz klasy IV b T wzięli udział w Dniach Otwartych zorganizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Młodzi ekonomiści i logistycy mieli okazję poczuć się prawdziwymi studentami zasiadając w auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych i uczestnicząc w wykładach.
26 lis 2019, 13:19

UWAGA! Rusza kolejny nabór na kursy kwalifikacyjne

W dniach 25–29 listopad 2019 r. w naszej szkole prowadzona będzie rekrutacja do projektu "Przewaga dzięki praktycznym umiejętnościom uczniów szkół zawodowych w Jastrzębiu-Zdroju". Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kursów dla uczniów i nauczycieli.
26 lis 2019, 11:20

"BIAŁA WSTĄŻKA" - kampania przeciwko przemocy

„Biała wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy. Jest ona prowadzona w ponad 60 krajach, także w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się w programem kampanii w naszym mieście.
25 lis 2019, 19:31

Akcja „Jestem z Korfantego i nie palę”

21 listopada w naszej szkole została przeprowadzona akcja „Jestem z Korfantego i nie palę” w ramach której chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie na temat szkodliwości palenia. Konkurs cieszył się dużą popularnością, a wyłonienie zwycięzcy nastąpiło dopiero po dogrywce.