Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

20 paź 2019, 21:33

Jak zostać strażakiem a jak operatorem numeru 112?

17 października uczniowie klas:pożarnictwa i ratownictwa medycznego, pożarniczej z elementami ratownictwa górskiego i wodnego oraz rehabilitacyjno-medycznej odwiedzili Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Młodzież zobaczyła obiekty, w których uczą się przyszli strażacy oraz poligon, na którym odbywają ćwiczenia. Bardzo ważnym punktem wycieczki było omówienie warunków rekrutacji do szkoły.
18 paź 2019, 07:58

Wizyta w Pogotowiu Ratunkowym

15 października 2019 roku uczniowie klasy pożarniczej z elementami ratownictwa górskiego oraz klasy rehabilitacyjno-medycznej odwiedzili Stację Pogotowia Ratunkowego w Jastrzębiu-Zdroju.
14 paź 2019, 09:51

Uwaga rodzice!

Powiadomienie Ministra Edukacji Narodowej o zagrożeniach związanych z paleniem e-papierosów .
7 paź 2019, 15:50

Uczniowie II e T z wizytą w ,,RAFIE"

30 września 2019r. uczniowie Korfantego z II e T odwiedzili Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Wodzisławiu Śląskim dla dzieci i młodzieży z autyzmem ,,Rafa". Cel odwiedzin był bardzo szlachetny, ponieważ nasza młodzież zgodziła się na współorganizację imprezy ,,Święta Placka".
3 paź 2019, 16:43

ZAPROSZENIE Zespołu Szkół Nr 2

Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na rozstrzygnięcie II edycji konkursu BOHATEROWIE ŚLĄSKA połączone z sesją naukową pt. Idymy do powstanio!
1 paź 2019, 21:14

Międzynarodowy projekt eTwinning z j. niemieckiego

W marcu tego roku młodzież obecnej klasy II a i b LO rozpoczęła współpracę z rówieśnikami z Turcji oraz Słowacji. Wspólny projekt prowadzony w ramach eTwinningu Durch den Magen zur Deutschsprache - "Przez żołądek do serca, do nauki języka niemieckiego" ma na celu połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli nauki języka niemieckiego z gotowaniem, dzięki czemu nauka będzie łatwiejsza i "smaczniejsza".
1 paź 2019, 21:13

„AS zajęć praktycznych” w Korfantym

„Praktyka czyni mistrza czyli mistrz w swoim fachu” to motto Szkolnego Konkursu, jakim od 1 października 2019 r. zostaną objęci uczniowie klas Technikum i Szkoły Branżowej ZS nr 2, odbywający zajęcia praktyczne u pracodawców przez cały rok szkolny.