Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

7 cze 2019, 15:23

Wniosek Korfantego do budżetu partycypacyjnego

Dyrektor Szkoły informuje, że wpłynął tylko jeden wniosek do budżetu partycypacyjnego, który został zaakceptowany pod względem formalnym. Nazwa zadania "Kuluary Korfantego". Ze względu na brak konkurencyjnego wniosku do 10 czerwca 2019 r. zostanie złożony wniosek finansowy dotyczący ww. zadania do Prezydenta Miasta.
7 cze 2019, 07:44

Finał szkolnego konkursu wiedzy o savoir-vivre

W czwartek, 6 czerwca odbył się finał konkursu o savoir-vivre. Główną nagrodę - wyjście na seans filmowy do kina Centrum w Jastrzębiu-Zdroju - otrzymała klasa III b T.
6 cze 2019, 13:40

Szlakiem Wojciecha Korfantego

Tradycyjnie wiosną uczniowie naszej szkoły odwiedzają miejsca związane z Wojciechem Korfantym. Działania te przypominają o rocznicach – urodzin Patrona Szkoły, a także wybuchu trzeciego powstania śląskiego. W tym roku szkolnym do Katowic pojechali uczniowie klasy II c LO i I d T.
30 maj 2019, 16:12

Cud życia, macierzyństwo, ojcostwo” - spotkanie z poezją

29 maja odbyło się w bibliotece szkolnej kolejne „Spotkanie z poezją”. Temat popołudniowego randez vous z poezją narzucił miniony Dzień Matki. Uczestnicy w utworach poetów starali się odnaleźć odpowiedź na pytanie, czym jest macierzyństwo i ojcostwo. Zaduma nad darem życia jest wyrazem wdzięczności wobec naszych Rodziców.
29 maj 2019, 07:22

Spotkania z kulturą

Częścią procesu wychowawczego jest rozbudowa wrażliwości i wyobraźni ucznia, a także kształtowanie indywidualnych postaw twórczych. Z tego powodu nasza szkoła co roku bierze udział w wydarzeniach kulturalnych miasta i regionu.
28 maj 2019, 21:16

Wizyta Dyrektora Bazy Noclegowej

23 maja w Korfantym odbyło się spotkanie uczniów klas hotelarskich i gastronomicznych z panem Łukaszem Szołtysem - Dyrektorem Bazy Noclegowej Grupy American Heart of Poland w Ustroniu. Celem spotkania było zaprezentowanie naszym uczniom możliwości rozwoju osobistego podczas kształtowania własnej ścieżki kariery.
26 maj 2019, 15:53

Warsztaty kulinarne

W środę 22 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach kulinarnych z Robertem Berczi, kucharzem z Węgier. Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości portalu kulinarnego Cookpad oraz Konradowi Rusinowi z klasy I e T, który w Wiśle wygrał dla swojej klasy warsztaty kulinarne.