Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

3 paź 2019, 16:43

ZAPROSZENIE Zespołu Szkół Nr 2

Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na rozstrzygnięcie II edycji konkursu BOHATEROWIE ŚLĄSKA połączone z sesją naukową pt. Idymy do powstanio!
1 paź 2019, 21:14

Międzynarodowy projekt eTwinning z j. niemieckiego

W marcu tego roku młodzież obecnej klasy II a i b LO rozpoczęła współpracę z rówieśnikami z Turcji oraz Słowacji. Wspólny projekt prowadzony w ramach eTwinningu Durch den Magen zur Deutschsprache - "Przez żołądek do serca, do nauki języka niemieckiego" ma na celu połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli nauki języka niemieckiego z gotowaniem, dzięki czemu nauka będzie łatwiejsza i "smaczniejsza".
1 paź 2019, 21:13

„AS zajęć praktycznych” w Korfantym

„Praktyka czyni mistrza czyli mistrz w swoim fachu” to motto Szkolnego Konkursu, jakim od 1 października 2019 r. zostaną objęci uczniowie klas Technikum i Szkoły Branżowej ZS nr 2, odbywający zajęcia praktyczne u pracodawców przez cały rok szkolny.
30 wrz 2019, 17:22

List Ministra Edukacji Narodowej

List Ministra Edukacji Narodowej w rocznicę powstania Szarych Szeregów. Była to najliczniejsza młodzieżowa organizacja konspiracyjna, odwołująca się do tradycji harcerskich II Rzeczpospolitej.
29 wrz 2019, 15:19

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

W piątek, 27 września odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych na sztandar Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy II d T oraz II b LO wraz z opiekunami. Pierwszoklasistom życzymy odkrywania swoich pasji i zainteresowań oraz osiągania wielu sukcesów w murach "Korfantego".
28 wrz 2019, 20:43

MOBILE VOCABULARY MASTER - 2. Edycja

Uczniów klas maturalnych zapraszamy na drugą edycję szkolnego konkursu z języka angielskiego „Mobile Vocabulary Master”, która odbędzie się 2 października o godzinie 12:15 w sali 106 B.