|
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZUPomaluj mój świat...... wszystkimi odcieniami zieleni.Zdefiniuj swoje otoczenie na nowo!Architekci krajobrazu to swego rodzaju artyści, plastycy, twórcy, których warsztatem pracy zamiast płótna czy gliny jest otaczający nas świat. Kształtują oni nie tylko otoczenie domów, firm, budynków użyteczności publicznej czy galerii handlowych. Architekci krajobrazu dbają o rewitalizację ogrodów historycznych, kompleksów pałacowo-parkowych, stoją na straży niezwykle cennych obszarów krajobrazu naturalnego, projektują parki miejskie. Zawód ten pozwala w sensie dosłownym zmieniać i kształtować świat, w którym żyjemy.
Zaprzyjaźnij się z naturą!Praca Architekta krajobrazu w dużej mierze opiera się na tworzeniu w zgodzie z naturą. Ogrody, parki i inne tereny zieleni planuje się tak, by kompozycyjnie stanowiły spójną całość z otoczeniem. Architekt krajobrazu szanuje tereny naturalne i w swojej pracy dąży do uzyskania efektu łagodnego przejścia pomiędzy zielenią naturalną i zaplanowaną przez człowieka. Decydując się na kierunek Technik Architektury Krajobrazu:
Kartka i ołówek czy myszka i CAD? Oto pytanie, któremu stawisz czoła!Każdy szanujący się Architekt krajobrazu w chwili natchnienia, nawet kijem na piasku stworzy sensowną kompozycję roślinną. Kiedy jednak do dyspozycji jest kartka papieru i ulubiony ołówek, sprawa zaczyna nabierać rumieńców. Później zostaje już ostatni etap, czyli KOMPUTER. Na naszych zajęciach zaczniesz od podstaw i będziesz rozwijać się z biegiem czasu. Twoja przygoda sprawi, że:
Pracuj nie tylko głową!Praca Architekta krajobrazu to nie tylko długie godziny spędzone w pracowni podczas przygotowywania projektów. To również prace polegające na ocenie walorów terenów zieleni. To praca w terenie, zarządzanie zespołem, umiejętność rozmowy z klientem, nadzór nad realizacją sporządzonych wcześniej projektów. Dołączając do nas:
Włącz kreatywność!Kreatywność to jedna z ważniejszych cech Architekta krajobrazu. Podczas projektowania, niejednokrotnie będziesz wynosić się na wyżyny swojej pomysłowości, by spełnić wymagania klienta i sprawić by projekt zwyczajnie zachwycał. Zajęcia na naszym kierunku pozwolą Ci rozwinąć nieszablonowe myślenie, zdolności manualne i wspomnianą pomysłowość. A sposobem na to jest:
Postaw na praktyczną wiedzę!W pracy Architekta krajobrazu poza wiedzą teoretyczną bardzo ważne są również umiejętności praktyczne. Tylko połączenie tych dwóch elementów daje możliwość odniesienia sukcesu zawodowego. Nauczyciele przedmiotów zawodowych naszego kierunku są praktykami, którzy przez wiele lat pracowali w swoim zawodzie, lub pracują w nim dalej, rozszerzając swoje życie zawodowe o profesję nauczyciela. Przedmiotów związanych ściślej z projektowaniem, kosztorysowaniem i architekturą będzie Cię uczyć nie kto inny, jak dyplomowany Architekt krajobrazu. Przedmiotów związanych z roślinami ozdobnymi, uprawą gleby, pielęgnacją roślin i pracami ogrodniczymi uczyć Cię będzie dyplomowany Ogrodnik. Dzięki temu dowiesz się jak wiedza teoretyczna przekłada się na kwestie praktyczne!
Nie samą pracą i nauką żyje człowiek!Uczniowie kierunku Technik Architektury Krajobrazu, poza zajęciami terenowymi w ramach zajęć lekcyjnych, uczestniczą w różnego rodzaju kursach, szkoleniach i wyjazdach. Praktyczne zajęcia pozalekcyjne z prowadzącymi przedmioty zawodowe to część kształcenia, z którego mogą skorzystać najbardziej zaangażowani uczniowie, dzięki czemu szybciej i łatwiej opanowują ważne zagadnienia związane z pracą Architekta krajobrazu czy Ogrodnika. Najprzyjemniejsze są jednak wycieczki! ZOO i Ogród japoński we Wrocławiu, Palmiarnia w Gliwicach, Pieniński Park Narodowy, wyprawy górskie i kajakowe to część z atrakcji, w których biorą udział przyszli Architekci krajobrazu. Fantastyczna zabawa, połączona z poszerzeniem wiedzy.
Jakie kwalifikacje uzyskasz?Po ukończeniu kierunku Technik Architektury Krajobrazu, będziesz mieć przygotowanie do wykonywania zadań zawodowych: 1. w zakresie kwalifikacji OGR.03. Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja roślinnych obiektów architektury krajobrazu: c) urządzania i pielęgnowania roślinnych obiektów architektury krajobrazu; 2. w zakresie kwalifikacji OGR.04. Organizacja prac związanych z budową oraz konserwacją obiektów małej architektury krajobrazu: a) dobierania obiektów małej architektury krajobrazu do terenów zieleni, Co dalej?Po ukończeniu kierunku Technik Architektury Krajobrazu, jako kierunki studiów wybrać możesz:
Jeśli jednak uznasz, że po szkole średniej chcesz zacząć pracę, odnajdziesz ją w miejscach jak:
Architekci przesadzili...Architekci w ramach przedmiotu "Rośliny ozdobne", stanęli przed ciekawym wyzwaniem. Wyzwaniem tym było pozyskanie sadzonek, ich ukorzenienie oraz posadzenie w donicach. Skrzydłokwiat (Spathiphyllum) - bo to on został rośliną mateczną (roślina mateczna to roślina, z której pobiera się sadzonki), zniósł to dzielnie i po odmłodzeniu nawet zakwitł. |
|