Magazynier-logistyk

Zawód poszukiwany na rynku pracy!

Kształcąc się w zawodzie magazynier-logistyk zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu:

• sprawdzania jakości i ilości towaru przyjmowanego i wydawanego z magazynu
  • rozmieszczenia towaru w pomieszczeniach magazynowych
  • zabezpieczenia towaru przed kradzieżą, zalaniem, pożarem, zepsuciem, zniszczeniem, szkodnikami
  • zasad sporządzania dokumentacji obrotu magazynowego

Magazynier-logistyk będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

• przyjmowania i wydawania towarów z magazynu
  • przechowywania towarów
  • ponoszenia odpowiedzialności za towar zgromadzony w magazynie
  • prowadzenia dokumentacji magazynowej

Wybierając ten zawód masz możliwość uzyskać kwalifikacje zawodowe w zakresie:

•  Obsługi magazynów

barometr_zawodow.png

Do pobrania:

BHP w magazynie

Rok szkolny 2021/2022

W Polsce najtrudniej o pracownika logistyki

Pracownicy obszaru logistyki otwierają polski jak i światowy ranking stanowisk, które najtrudniej jest obsadzić nowymi zasobami. Największe wyzwania dotyczą zatrudnienia magazyniera, operatora wózka oraz inżyniera. Co więcej, niedobór wykwalifikowanych kadr jest wskazywany jako jedno z kluczowych wyzwań w prowadzeniu biznesu w obszarze logistyki w Polsce. Skala niedoboru kandydatów w logistyce jest nawet większa niż w przypadku specjalistów z branży IT. A nadchodzące wydarzenia takie jak Black Friday czy Boże Narodzenie, które są kluczowe dla e-commerce i logistyki jeszcze mocniej pogłębiają ten trend. Jak szacują eksperci Manpower stopień rywalizacji o kadry pomiędzy pracodawcami, którą obserwują na rynku jest obecnie na rekordowym poziomie.

Więcej na stronie:

VI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej (VI OOSL)

Adresatami olimpiady są uczniowie liceów ogólnokształcących, techników, branżowej szkoły I stopnia, branżowej szkoły II stopnia, w szczególności uczniowie kształcący się w zawodach technik logistyk, technik spedytor, technik eksploatacji portów i terminali, magazynier-logistyk, a także uczniowie nie kształcący się w wymienionych zawodach, lecz wykazujący zainteresowanie, wiedzę i uzdolnienia wykraczające poza program właściwej dla siebie szkoły, pokrywające się z wymaganiami olimpiady.

Zawody I stopnia (szkolne) odbędą się w 19 listopada 2021 r.

Harmonogram Olimpiady, regulamin oraz wszelkie informacje znajdują siępod adresem internetowym: http://ekonom.ug.edu.pl/web/osl/

Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych Eurocash

8 listopada 2021r. uczniowie klas 3 szkoły branżowej w zawodzie magazynier-logistyk wzięli udział on-line w II Festiwalu Umiejętności Zawodowych Eurocash.

Celem Wirtualnego Festiwalu Umiejętności Zawodowych jest zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy w obszarze szeroko rozumianej logistyki, w zawodach takich jak m.in. magazynier. Ważnym elementem każdej edycji Festiwalu jest także przekazanie wiedzy uczniom (w  ramach doradztwa zawodowego) jak planować swoją ścieżkę zawodową, jak odnaleźć się na rynku pracy oraz jak rozwijać kompetencje osobiste i zawodowe.